HOLOKOST QURBANLARININ ANIM GÜNÜ
28 yanvar tarixində Avropa Yəhudilərinin Sinaqoqunda Bakı Yəhudi İcması Holokost qurbanlarının Anım Günü münasibətilə tədbir keçirdi.
Tədbiri Bakı Avropa Yəhudiləri İcmasının Baş Ravvini Şneor Seqal açdı.
Çıxışlarla İsrail Dövlətinin Azərbaycandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri cənab Corc Dik, Avropa Yəhudiləri İcmasının sədri Aleksandr Şarovski, Azərbaycan Dövlətinin nümayəndələri – Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini S.Geydarov və Multikulturalizm Mərkəzinin direktoru R.Qasanov danışdılar.
Anım Şamları yandırıldı. Şamları ABŞ-ın Azərbaycandakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Mark Libbi, Azərbaycan Dağ Yəhudiləri İcmasının sədri Miliq Yevdayev, Milli Məclisin deputatları Anatoli Rafailov, Asim Mollazadə, Ali Məhkəmənin üzvü E.Şamayev və İqtisadiyyat Nazirliyinin nümayəndəsi Q.Əliyev yandırdılar.

ДЕНЬ ПАМЯТИ ЖЕРТВ ХОЛОКОСТА
28 января в Синагоге Европейских Евреев, Еврейская община Баку провела мероприятие посвященное Дню Памяти Жертв Холокоста.
Мероприятие открыл Главный раввин общины Европейских Евреев Баку Раввин Шнеор Сегал.
С речами выступили Чрезвычайный и Полномочный посол Государства Израиль в Азербайджане г. Джорж Дик, Председатель Общины европейских евреев Александр Шаровский, представители Азербайджанского Государства С. Гейдаров – заместитель председателя Государственного комитете по работе с религиозными организациями, Р. Гасанов – директор центра Мультикультурализма.
Были зажжены Свечи Памяти. Свечи зажгли Чрезвычайный и Полномочный посол США в Азербайджане Марк Либби, Председатель Общины горских Евреев Азербайджана Милих Евдаев, Депутаты Милли Меджлиса Анатолий Рафаилов, Асим Моллазаде, Член Верховного суда Э. Шамаев, Представитель Министерства Экономики Г. Алиев.